Príbehy úspešných nápadov

Denne k nám prichádza množstvo nápadov. Ak sa rozhodneme do nápadu vložiť úsilie a venovať sa mu, začnú sa diať zaujímavé veci. Tu je zopár príkladov úspešných nápadov, ktorým ľudia dali šancu na realizáciu a dopadli skvele.

11 ročný Tomáš rozbehol vlastný business

Tomáš posiela sušené jablká a kúpi si vlastný herný počítač. Po škole suší, balí a posiela zásielky. Balíček za 40 českých korún sám predáva na internete, na “knoflíkovém školním trhu”, na vodáckom krúžku alebo pred premietaním filmov… Čítať celý článok

 

9 ročný Matúš vyrába a predáva mydielka, v ktorých sú malé hračky

Matúš získal ocenenie LEAF Award 2016 za projekt, ktorému sa venuje od roku 2015.
Získava ním peniaze na plienky pre staršieho brata Jakuba trpiaceho na DMO spastickú kvadruplézu…
Príbeh nájdete tu   

 

 

Ozdoby do topánok crocs

Jedného dňa sa deti sa hrali na dvore a vyzdobili si topánky kvetmi, kamienkami a inými ozdobami. Keď prišiel tatko z práce, pochváli sa mu a on vyhlásil: “V tomto nemôžete ísť von.”
Ozdoby do crocs si dal patentovať. Keď po mesiaci čakania mali patent a konečne pustili deti aby sa pochválili, tak ozdoby chceli všetky kamarátky. Začali záujemcom ozdobovať ich crocs-ky. Keď nestíhali ozdobovať, založili firmu, ktorá rýchlo rástla. Oslovila ich priamo firma Crocs, ktorá firmu prevzala. Cena: 10 miliónov dolárov.

Celý príbeh si prečítajte tu

15 ročná Madison zamestnáva vlastných rodičov a je milionárka.

Ako 8 ročná začala kresliť vlastné vzory na „žabky“. Farebné rybičky. Otec považoval jej nápad za naivný. Celých 5 rokov Madison vymýšľala, ako vyrábať vlastné žabky. V 13. rokoch ich mala. Do penových podrážok dala batérie a led svetielka. Spolužiačkam skoro vypadli oči a chceli vedieť, kde si ich môžu kúpiť. Požiadala najbližšieho obchodníka aby si ich vzal na 1 deň na skúšku na predajňu. Spolužiačkam dala jeho adresu. Poobede už žiadne žabky nemal. Od toho času jej žiadny predajca nepovedal nie. Otec sa chopil obchodu, pretože s dieťaťom sa obchodníci neradi bavia. Potom Madison zamestnala aj mamu. Celý článok nájdete tu

45 ročný Otec, ktorý začal predávať gumičky na náramky zarobil pol miliardy za 3 roky.

Farebné gumičky, ktoré deti splietajú do náramkov sú šikovný biznis. Výrobná cena je pár centov a predajná pár eur.
„Keby sme sa deťom viac venovali a sledovali čo robia, sme všetci bohatší. Sú plné podnikateľských nápadov.“

Zdroj článku

 

 

*fotografie sú použité z článkov, na ktoré odkazujeme.

Úloha pre teba:

  • Nájdi na internete jeden príbeh úspešného “domáceho” nápadu a povedz o ňom kamarátovi.